Smučarski tabori za poljanke in poljance

Začetek:

S smučarskimi enodnevnimi izleti ob sobotah smo začeli leta 1999 na avstrijskem smučišču Gerlitzen.

Leta 2003 pa smo enodnevne izlete zamenjali dvodnevnimi smučarskimi tabori na avstrijskem smučišču Katschberg.

Vsako šolsko leto izvedemo dva ali tri smučarske tabore. V 22 šolskih letih smo uspešno izpeljali 62 taborov, ki se jih je udeležilo 2196 dijakov.

Potek:

Dopoldanski čas je namenjen spoznavanju smučišč, smučarskim delavnicam s poudarkom na varnosti na smučišču.

Popoldan dijaki smučajo prosto in se vmes javljajo na kontrolnih točkah.

Cilji za naprej:

Tudi v bodoče bomo nadaljevali z dvodnevnimi smučarskimi tabori, želja pa je začeti z tro- ali štiridnevnimi izbirnimi vsebinami alpskega smučanja in deskanja.

Povzetek:

2196 je bilo aktivnih dijakinj in dijakov na čistem gorskem zraku v medsebojnem druženju.

Odziv sedanjih in nekdanjih je in je bil zelo pozitiven.

Organizatorja smučarskih taborov Miloš Pogačar, prof. in Janez Malovrh, prof.