Nacionalna konferenca

11. 2022 je v prostorih Zdravniške zbornice Slovenije v Ljubljani v organizaciji Nacionalnega inštituta za javno zdravje potekala konferenca z naslovom Kaj družba daje mladim? Konferenca je bila namenjena zdravnikom, pedagogom in socialnim delavcem iz cele Slovenije, kot posebni gostje so bili nanjo povabljeni tudi dijaki Gimnazije Poljane Nina Brugger, Brina Gramc, Ruben Košuta, Pija Pust in Tara Rubinić (vsi 4. A).
Konferenca je izpostavila nekatera vprašanja o premagovanju stresa med mladimi in njihovem odnosu do dovoljenih in nedovoljenih substanc. Nina, Brina, Ruben, Pija in Tara so otvorili konferenco z okroglo mizo, poimenovano Nič o nas brez nas, na kateri so se med seboj pogovarjali o lastnih doživljanjih koronskega in postkoronskega časa ter vsakodnevnih šolskih pritiskih in tegobah, spregovorili pa so tudi o odnosu do alkohola, tobaka in marihuane. Njihova zgovornost, simpatičnost in odkritost je navdušila okrog stopetdesetglavo občinstvo. V sledečih predstavitvah so predavatelji večkrat poudarili pomembnost njihove perspektive ter dijake spraševali po mnenju, med premorom pa so mnogi poslušalci prišli izrazit pohvalo za iskrenost in zahvalo za dragocen vpogled v svet današnje srednješolske mladih. Nina, Brina, Ruben, Pija in Tara so dokazali, da so dijakinje in dijaki Gimnazije Poljane zmožni odličnega javnega nastopa, na kar smo lahko kot šola upravičeno ponosni.

Na fotografijah so sodelujoči dijaki: Brina Gramc, Pija Pust, Tara Rubinić, Nina Brugger, Ruben Košuta (vsi 4. A).