Dan klasikov

je zdaj že tradicionalno srečanje na eni od petih slovenskih klasičnih gimnazij.
Namen teh srečanj je učvrstiti vezi med dijaki klasičnega programa in okrepiti zavest o pomenu klasične izobrazbe, naloga gostitelja, to je bila letos naša šola, pa je pripraviti celodnevni program in zaključno prireditev za približno 160 dijakov gostov, ki pridejo z Gimnazije Novo mesto, Gimnazije Škofja Loka, Prve Gimnazija Maribor in 1. gimnazije v Celju.

Priprave na metamorfozo Poljan v Olimp so potekale že od začetka leta: snovi za zaključni mitološki kviz se je bilo treba začeti učiti takoj, v zadnjih tednih pa je bilo treba pripraviti še vse od sprejema na Olimp do reinterpretacije živih kipov, kot smo jih videli po muzejih v Rimu; od grških bogov in boginj, pa do harit oz. gracij z olimpsko ambrozijo. Šolo smo okrasili z girlandami, tančicami in puhastimi oblaki. Škoda, da vas ni bilo zraven … morda bi imeli srečo in bi Afrodita prav vam dala zlato jabolko!

Besedilo: Nataša Homar
Fotografije: Mila Fatur in Ana Katarina Medvešček

Sprejem pred šolo

Mitološki kviz