66. Pohod ob žici 2024 - Tek trojk

Tek trojk je potekal  v soboto, 11. maja 2024. Srednješolskega teka se je udeležilo 48 naših dijakinj in dijakov. Kar 16 poljanskih trojk, 13 ženskih in 3 mešane, je priteklo skozi cilj 3 km dolge proge na Kongresnem  trgu.

Najboljšo uvrstitev je dosegla naša mešana trojka  iz 2.G v postavi:  Marta Arko, Rok Lepša  in Gal Zore. V močni konkurenci 20 ekip iz vse Slovenije so si s časom 14 minut in 28 sekund priborili stopničke in zasedli odlično 2. mesto.

Med ženskimi trojkami se je najbolje uvrstila ekipa iz  1.F (Luna Čakarova, Mina Matek, Alisa Šturm . S časom 18 minut 59 sekund so dosegle 16. mesto med 51 ekipami.

Tudi preostale naše trojke so odtekle po svojih najboljših močeh in si zaslužijo veliko pohvalo. Gimnazija Poljane je imela spet največ  trojk med srednjimi šolami, kar kaže na veliko povezanost in športni duh med našimi dijaki.

Mnogo več od rezultatov namreč pomeni športno druženje in medsebojna pomoč med poljanskimi tekači, saj je Tek trojk predvsem tek prijateljstva in tolerantnosti.

Mentorica: Nataša Nakrst

Še nekaj fotoutrinkov Ume Flisar, 1.F in Mojce Kolbl Repinc:

Gasilska pred odhodom na start.

Poljanska pomoč tudi na okrepčevalnicah.

Kmalu se bo začelo.

Naša najhitrejša trojka iz 2.G proti cilju.

Mešana trojka 1.F in 2.A proti sedmemu mestu.

Najhitrejša dekliška trojka iz 1.F.

Trojka iz 3.E.

Samo sekundo za trojko iz 1.F.

2.E

Ob glasbi je tek zabaven - trojka iz 2.A.

Dve trojki iz 1.F.

Tik pred startom.

Naši najhitrejši na startu.

Začelo se je.

Najhitrejša dekliška trojka sveža na začetku teka - 1.F.

Trojka iz 2.E tik po startu.

1.F

V cilju na drugem mestu - mešana trojka iz 2.G.

Mentorici.

Na zmagovalnem odru mešana trojka 2.G - 2. mesto.

S pokalom in poljansko zastavo.