iskanje

Poljanci na dobrodelnem teku 6. Hop na Grad

Nazaj

V nedeljo, 21. 4. 2024, je v Ljubljani potekal dobrodelni tek za otroke Pediatrične klinike 6. Hop na Grad. Že tretje leto zapored smo se ga organizirano udeležili tudi poljanci. Tokrat nas je bilo več  kot 100; 95 tekačev in prvič  tudi 10 prostovoljk.

Spet smo bili največja organizirana skupina na tej lepi prireditvi, saj nas je bilo za skoraj četrtino vseh udeležencev. Bili smo opaženi in javno so nas pohvalili že pred začetkom prireditve. Sedem dijakinj in ena profesorica se je pognalo na 6-kilometerski tek čez Grad, 80 dijakinj in 7 dijakov  pa se je podalo na 3-kilometrski tek po ulicah okoli Pediatrične klinike. 

Tokrat smo bili tudi zelo hitri. V teku na 3 km je v absolutni ženski konkurenci Ajda Podgoršek iz 1.F dosegla odlično tretje mesto, Marta Arko iz 2.G, je bila peta. Med prvimi desetimi od 189 tekačic sta v cilj pritekli še Soča Kastelic iz 1.F (8. mesto) in Elvira Tomac iz 2.B (9. mesto). Med fanti je bil naš najhitrejši Svit Šturbej iz 2.A; med 75 tekači je dosegel odlično 5. mesto. V teku na 6 km je bila najhitrejša poljanka  Hana Absec iz 4.F; med 175 udeleženkami je osvojila 18. mesto. 

Pomembneje kot rezultati pa je to, da smo s številčno udeležbo veliko prispevali za male junake Pediatrične klinike. Preživeli smo prijetno športno nedeljo in si obljubili, da pridemo naslednje leto spet.

 

Mentorica: Nataša Nakrst

Mentorica in oče dobrodelnega teka Hop na Grad dr. Damjan Osredkar.

Preveč nas je bilo, da bi se vsi stisnili za našo zastavo.

Poljanci so zakon. Ko bom velika, bom tudi jaz poljanka.

In še ena gasilska.

Ogrevanje je vodila naša odlična smučarka Ilka Štuhec.

Dijakinje 4.E na štartu - samo še 3 km do cilja.

Saj tek sploh ni tako grozen ... Z nasmehom na pot!

Prostovoljke iz 4.B so poskrbele, da nismo bili žejni.

Prostovoljki iz 2.F - ulica bo ostala čista.

Tja morate!

Še okoli antene in potem navzdol.

Ajla Šiljak, 4.E - konec klancev in dan je še lepši.

Zarja Denac, 4.D - navzdol gre hitreje.

Iza Napotnik, 2.A proti cilju.

... in v cilj pred Pediatrično kliniko.

Astrid in Tisa, 4.B - že tretjič na cilju dobrodelnega teka Hop na Grad.

Too, zmogla sem - Alja skozi cilj.

Ajla s profesorico srečna v cilju.

Marta Arko razposajena pred startom.

Marta Arko, 2.G v cilju na 5. mestu.

Svit Šturbej, 2.A - še zadnji koraki do cilja.

Svit - odlično 5. mesto v teku na 3 km.

Anže, Zala in Hana, 4.B.

Ilka je bila navdušena nad množično udeležbo poljancev.

Profesorici zadovoljni z dobro opravljenim delom.

Ajda Podgoršek, 1.F je s 3. mestom poskrbela za poljanske stopničke.

Poljanska zvezda daje intervju v cilju.

MENU
Hitre povezave