Praznik frankofonije

21. 3. 2024 smo obeležili praznik frankofonije. Ljubitelji francoščine smo se zbrali v dvorani Škofijske klasične gimnazije v Ljubljani, kjer smo se s točkami predstavile Gimnazija Jožeta Plečnika, Gimnazija Ledina, Škofijska klasična gimnazija, Evropska šola, Filozofska fakulteta v Ljubljani in Gimnazija Poljane. Rdeča nit letošnjega frankofonskega dne je bilo poustvarjanje na podlagi francoskih literarnih ali likovnih del.

Našo šolo so zastopale Heli Šimnovec, Julija Pavlin Vodušek, Ajda Marič in Mala Verbič Šalamon. Heli in Julija sta recitirali pesem Cet amour / Ta ljubezen Jacquesa Préverta, izmenično v francoščini in slovenščini. V ozadju je bila na velikem platnu projekcija slike (olje na platnu), ki sta jo po navdihu te pesmi ustvarili Ajda Marič in Metka Bohinc. Ajda je občinstvu razložila, kaj zanjo pomeni ljubezen, kako ona doživlja njeno strastno in pogubno plat. Nastop je na kitari spremljala Mala.

Zapisala: Petra Hrovat Hristovski

Moj navdih: Ajda Marič in Metka Bohinc