iskanje

Oddelek za prevajalstvo s Filozofske fakultete v Ljubljani se predstavi

Nazaj

12. marca 2024 so nas na Gimnaziji Poljane obiskali gostje s Prevajalskega oddelka ljubljanske Filozofske fakultete. Dr. Adriana Mezeg, dr. Donald Francis Reindl in štirje študentje so predstavili specifike programa in poklica prevajalec oziroma tolmač. Izpostavili so dinamičnost študijskega programa, ki vključuje veliko projektnega dela, prakse, stika z bodočimi delodajalci, mednarodnih študijskih izmenjav in na koncu mednarodno diplomo, ki jo diplomanti napišejo v sodelovanju s francosko ali avstrijsko univerzo.

Študij poteka v majhnih skupinah, primeren je za tako začetnike kot nadaljevalce, brezposelnih diplomantov nimajo.

Gimnazija Poljane sodeluje z oddelkom tudi v projektih Sing-a-Vision in Sledenje na delovnem mestu. Letos so naši dijaki v praksi tako spoznali poklic univerzitetnega profesorja angleščine in tolmača.

Pripravila: Petra Hrovat Hristovski

Še nekaj fotoutrinkov:

MENU
Hitre povezave