iskanje

Astronomsko opazovanje Saturna, Jupitra in Lune

Nazaj

V sredo 22.11.2023 zvečer, smo se v jasni noči dijaki in profesorji Gimnazije Poljane zbrali na Ljubljanskem gradu, da bi opazovali Saturn, Jupiter in Luno.

Kljub manjšim težavam s teleskopom smo uspešno opazovali. Najprej smo si ogledali Jupiter (na njem smo videli tudi dve progi) ter njegove lune Io, Kalisto, Ganimed in Evropo, ki so me najbolj fascinirale. Saturn je izgledal kot neka oddaljena kroglica z obročem, na Luni pa smo videli podrobnosti, kot so na primer kraterji in morja.

Sprva se ti zdi, da na nebu vidiš le zvezdo, a kasneje ugotoviš, da je veliko več. Zanimivi so se mi zdeli tudi sateliti Elona Muska, ki smo jih videli na začetku, saj so se zelo hitro pomikali po nebu v ravni črti.

To je bila res enkratna izkušnja. Vabim vas, da se nam pri naslednjem astronomskem opazovanju pridružite tudi vi.

Kim Špehar, 2.E

Še nekaj fotografskih utrinkov profesorice Nade Žonta Kropivšek, Kim Špehar, 2.E, Nika Jenka, 3.A in Maše Ilc, 3.A.

Zvezda ali kaj drugega?

Poskus

Naš teleskop.

Ne vidite nič? Naslednjič pridite! :)

Opazovali smo Jupiter s štirimi lunami, Saturn z obročem in Luno.

MENU
Hitre povezave