iskanje

Spominska slovesnost na Ulici talcev

Nazaj

13. oktobra 2023 smo se na Ulici talcev ponovno zbrali pred spomenikom 24 talcev, ki so se med 2. svetovno vojno žrtvovali za to, da danes lahko živimo v svobodi in uporabljamo naš -  slovenski -  jezik. Bili so žrtve mučenja, gladu, stenic, ledenih besed … 

Ker tudi danes naša življenja pogosto vodi puhla in prazna beseda, je bila celotna prireditev prepuščena stihom, saj je pesem močno sporočilno sredstvo, za katero ni ne časovnih in ne prostorskih pregrad. 

Da se je to slišalo daleč in še dlje ter da je prireditev zaživela v vsej svoji mogočnosti, so poskrbeli Kvintet trobil Slovenske policije, Častna straža Slovenske vojske,  praporščaki Združenja borcev, Partizanski pevski zbor, dijaka Gimnazije Poljane, Ema Erna Weber in Luka More, slavnostna govorca, župan Zoran Janković in predsednik Združenja borcev za vrednote NOB Ljubljana Center, Mihael Grobelnik. Nad vsem sem bedela pa kar sama, tako kot že 27 let poprej.

 

Besedilo: Mateja Pandel, prof. slovenščine, fotografije: Jakob Majdič, 2.A

Še nekaj fotografij Jakoba Majdiča:

MENU
Hitre povezave