iskanje

Mladi raziskovalci v Budimpešti

Nazaj

Konec junija smo se poljanke, Eva Črv, 1. f, Sara Karadžić, 2. f, Heli Šimnovec, 3. a, ter Nina Prešern, mentorica raziskovalcev, podale na nagradni izlet za mlade raziskovalce na Madžarsko. 

Prvi dan smo dodobra izkusili razgrete ulice prestolnice, razdeljene na Budim in Pešto. Ogledali smo si glavne znamenitosti, zaman iskali knjigarne, se sprehajali po dišeči tržnici in fotografirali prelepe mestne razglede. Naslednji dan smo se hladili na turistični vožnji z ladjico po mogočni Donavi in si Budimpešto ogledali še z druge perspektive. Spoznali smo, v kakšnih rokah je bil ta prostor v širni zgodovini mesta in začutili njegov današnji utrip. Ob vračanju domov smo se ustavili na madžarskem morju, tj. Blatnem jezeru, ki nas je navdušilo z izdelki domače obrti – keramika in sivka – in panonsko arhitekturo.

Veselila nas je dobra družba, izlet pa nam je dal nove zamisli za raziskovalne izzive v naslednjem šolskem letu.

Zaupajmo v lastno ustvarjalnost!

Besedilo: Nina Prešern, mentorica

MENU
Hitre povezave