iskanje

Poljanfest 2023 – poljanski praznik športa in druženja

Nazaj

V petek, 9. junija, se je na športnih igriščih ob gostilni Žibert vnovič zgodil Poljanfest — tradicionalni poljanski praznik športa in druženja.

Dijaška skupnost Gimnazije Poljane je po treh letih, ko zaradi znanih okoliščin to ni bilo mogoče, ponovno poskrbela za zahtevno organizacijo.

Skupina prostovoljcev je poleg predvajanja živahne glasbe skrbela tudi za to, da so športne dejavnosti, srečelov, priprava okusnih palačink in strežba osvežilnih napitkov potekale nemoteno. Različne športne ekipe, tudi mešane (učitelji in dijaki), so se pomerile v več športih, kot so nogomet, košarka in odbojka. Najboljše ekipe so si priigrale nagrade, za vse poljance pa je bistveno, da je sončen dan ob športu in druženju na pragu počitnic minil v prijetnem in sproščenem vzdušju.

Oglejte si tudi dve fotozgodbi, prvo je prispeval Jakob Majdič, 1. A, najdete jo tu,

drugo pa sta skupaj sestavila sošolca Jaša Podlesnik in Filip Barbalić iz 2. E.

 

Besedilo Dan Kardum Šibila, prof. in mentor Dijaške skupnosti Gimnazije Poljane

MENU
Hitre povezave