iskanje

Luka More na Župančičevi frulici 2023

Nazaj

V nedeljo, 11. 6. 2023, je v Kulturnem domu Črnomelj potekal festival najboljših osnovnošolskih in srednješolskih pesnikov, deklamatorjev in pripovedovalcev Slovenije, ki so v najožji izbor finalistov prišli po prehodnem izboru žirije.

Vse zbrane je nagovoril župan Občine Črnomelj, za duh moderne sta na odru poskrbela časovna popotnika Ivan Cankar in Oton Župančič, glasbena srca sta osvojila fanta iz skupine 2B, sama priznanja pa so podelili že uveljavljeni umetniki: Vinko Möderndorfer, Roman Rozina, Breda Kočevar in Helena Vukšinič.

Našo šolo je več kot odlično predstavil dijak 1. A, LUKA MORE, ki je pripovedoval odlomek  iz romana Sto let slepote, avtorja Romana Rozine. Njegov glas je izražal bolečino prebivalcev zasavskih rudarskih revirjev 20. stol. in upanje, da nekoč bo pa ja menda  bolje. S svojim žametnim glasom in čustveno interpretacijo je pritegnil marsikatero uho v dvorani, tudi strokovno. Njegov glas bo še odmeval in še ga bomo slišali.

Mogoče celo iz škatle, ki se ji reče radio … 

Besedilo in fotografije: mentorica Mateja Pandel, prof.

MENU
Hitre povezave