iskanje

Sledili smo Baudelairu in se omamljali s poezijo

Nazaj

V petek, 12. 5., je v šolski dvorani potekal literarni večer s temo Omama, ki smo ga organizirali poljanski dijaki.

V sproščenem vzdušju so se z branjem poezije v slovenščini pa tudi v angleščini, italijanščini, francoščini in celo norveščini prepletale melodije kitare in klavirja, ki so med seboj povezovale posamezne sklope literarnega večera. Prisluhnili smo tako otožnim baladam Iztoka Mlakarja kot tudi klavirskim priredbam svetovno znanih skladb, kot sta Summer wine in Riders on the storm . Omamljali smo se s poezijo Šalamuna, Kosovela, Zajca, Baudelaira, Poa, Pasolinija in Préverta ter ostalih domačih in tujih pesnikov; ob koncu večera pa so svoje avtorske literarne prispevke z občinstvom podelili tudi nekateri dijaki.

Sklenemo lahko, da je za nami prijeten večer, sodelujoči dijaki pa sporočamo, da bomo s širjenjem kulturnega poljanskega duha na šoli nadaljevali še naprej! 

Zoja Klemenčič, 3.B

MENU
Hitre povezave