iskanje

V tretje gre rado (v četrto pa Radotov brat ...)

Nazaj

Mashallah, četrtič na stiku dveh celin.

Istanbul, vedno zanimiv.

Tokrat polno ljudi, izredno prijetne temperature in polno sonca, višje cene ( a še vedno zelo dostopno za naš žep) in dobra družba.

Ogledali smo si vse in še več, po aplikaciji za preštete korake naredili 60 km (nekaj zaradi ogledov, nekaj zaradi zgubljanja po ulicah, predvsem pa zaradi vohljanja po stojnicah vseh mogočih bazarjev in trgovinic).

Domov smo prinesli polno prtljago spominov, spominkov in v par primerih tudi salmonelo.

Pa predelali Hagio Sofijo, Topkapi s haremom, Cisterno Baziliko, bili v Aziji (nekatere celo dvakrat in to brez doplačila...), Kapali Čarši, egipčanski bazar, Galato, Istiklal, Taksim, Balat in Fener (tokrat prvič), Sulejmanijo, Modro mošejo, arheološki muzej in še kaj.

A gremo spet?

SEVEDA, februarja 2024!

Besedilo in fotografije: Igor Kavčič, hodža

Istiklal in znameniti trajvan.

Hipodrom.

Hagia Sofia.

Na ladjici po Bosporju.

Glavni in odgovorni.

Modra mošeja ponoči.

MENU
Hitre povezave