Cuento de invierno

Španska založba enClave ELE vsako leto v decembru zaspisuje natečaj kratke otroške ali mladinske zgodbe z naslovom Zimska zgodba (Cuento de invierno) za otroke in dijake, ki se španščino učijo kot tuji jezik. Natečaj zajema tri starostne kategorije: Skupina A – do 9 let, skupina B – od 10 do 13 let in skupina C – od 14 do 17 let. Naši dijaki spadajo v skupino C in se za natečaj odločijo prostovoljno. Že dve leti zapored smo v tej starostni kategoriji imeli zmagovalni zgodbi. Leta 2021 je z zgodbo »Benko, el muñeco de nieve que quería trabajar« (Benko, snežak, ki je želel delati) zmagala Maša Štrus, leta 2022 pa je z zgodbo »La tristeza que viene con la fiesta« (Žalost, ki pride s prazniki) zmagala Kanisaja Nika Kovačič.

Tudi letos se bodo dijaki na prostovoljni ravni odločili, ali želijo sodelovati na natečaju.

Mentorici: Petra Novak in Natali Žlajpah