Množične tekaške prireditve

Množične tekaške prireditve so močan »športni adut« Gimnazije Poljane; med vsemi srednjimi šolami v Sloveniji smo glede udeležbe gotovo na prvem mestu in najbolj prepoznavni. Naša osnovna načela v zvezi z njimi so:

• Navdušiti za tek in nastope na ŠR prireditvah čim več dijakov; tudi tiste bolj počasne, ki spoznajo, da lahko sodeluje prav vsak, ki si tega želi in da teki niso rezervirani le za tiste »ta hitre«.
  • Važno je sodelovati in ne zmagati; udeleženci tako niso v stresu zaradi dosežkov.
  • Zmagovalec je vsak, ki se potrudi po svojih močeh in pride do cilja. Rezultat je postranskega pomena.
  • Dijaki naj občutijo športni utrip mesta, okusijo čar velikih športno-rekreativnih prireditev in postanejo delček tega dogajanja.

V letošnjem šolskem letu načrtujemo udeležbo na treh množičnih tekaških prireditvah: LJUBLJANSKI MARATON, DOBRODELNI TEK za otroke na pediatrični kliniki 6. Hop na grad in TEK TROJK

Mentorica: Nataša Nakrst