Ekipa prve pomoči na šoli

Na pobudo dijakov smo v šolskem letu 2022/23 ponovno ustanovili ekipo prve pomoči. Namen je spodbujanje učenja prve pomoči, zmanjšanje predsodkov pred nudenjem prve pomoči povečanje in utrjevanje ravni znanja, spodbujanje solidarnosti in zavedanja pomena pomoči sočloveku v stiski in nenazadnje tudi udeležba na tekmovanju.

Treningi se praviloma izvajajo 2-krat mesečno. En trening izvedemo na šoli, drugi poteka na sedežu Rdečega križa na Tržaški cesti v Ljubljani. Trening na šoli vodi usposobljen trener Rdečega križa. Dijaki se učijo teoretičnih osnov prve pomoči in praktično preigravajo oskrbo različnih poškodb, ki se lahko pripetijo v vsakdanjem življenju.

Prostovoljci lahko sodelujejo tudi pri izvajanju promocijskih dogodkov RKS, izvajanju delavnic Samo eno življenje imaš za 5. razrede OŠ ter se udeležili strokovnih ogledov.

Mentorica: Jana Škrlep