Berideli

Dela, ki nastajajo, so lahko zelo raznolika, v različnih umetnostnih medijih: filmi, animacije, plakati, knjižne naslovnice, slike na platno, kolaži, fotografije, zvočni zapisi, kantavtorske pesmi, knjižne kazalke, kratke zgodbe, prigodnice, knjige brez besed, pesmi, platnene torbe s potiskom, dela s predrugačenim koncem… Umetniški izdelki naj kažejo širino in zamah dijaške ustvarjalnosti, ustvarjalno razumevanje prebranega in prenos preoblikovane ideje v drugi medij.

Izdelki so in bodo različnih kvalitet, vendar projekt v prvi vrsti spodbuja veselje ob prebranem in zadovoljstvo ob ustvarjenem. Je široko zastavljen in vabi vsakogar in vse, da se vključijo v projekt. Prireditev bo v šolski dvorani ali na stopnišču šole konec januarja/začetek februarja 2024. Do srede decembra dijakinje in dijaki oddajo svoje izdelke/dela, vmes se obrnejo, če želijo in potrebujejo kakšno usmeritev ali komentar, na učiteljice/učitelja slovenščine, likovne in glasbene umetnosti.

Več:

Seznam knjig, ki so izhodišče za ustvarjalno branje in poustvarjanje v projektu BERIDELI 2023/24:

Poezija:

• Iva Jevtić: Milost
  • Sergej Harlamov: Mnogoboj mitologij

Proza:

• Nataša Kramberger: Nebesa v robidah (roman v zgodbah)
  • Olga Tokarczuk: Bizarne zgodbe
  • Dijana Matković: Zakaj ne pišem