Odbojka za dijake

Krožek odbojke poteka ob ponedeljkih, enkrat tedensko, s trajanjem dve šolski uri ali več. Začenja se ob 15.50 uri v veliki telovadnici.

Obiskujejo ga lahko vsi dijaki od 1. do 4. letnika, namenjen je dijakom, ki sestavljajo šolsko odbojkarsko ekipo, in vsem tistim, ki bi radi utrdili in izpopolnili svoje znanje odbojke.
Največje število udeležencev je 18.

Program dela:

• utrjevanje tehnično taktičnih elementov odbojkarske igre (zgornji in spodnji odboj in servis, napadalni udarec, blok, dvojni blok),
  • taktika odbojkarske igre v različnih sistemih (6:0, 4:2, 5:1),
  • mini turnirji,
  • sestava šolske odbojkarske ekipe za dijake,
  • treningi šolske ekipe,
  • udeležba na odbojkarskih tekmovanjih ljubljanskih srednjih šol

Cilji:

• čim več igranja v različnih sistemih igre (6:0, 4:2 ali 5:1),
  • popraviti, izboljšati in izpopolniti raven izvedbe osnovnih tehničnih elementov,
  • priprava ekipe za uspešne nastope na ljubljanskem srednješolskem odbojkarskem tekmovanju.

Četrtošolci si lahko z aktivno udeležbo na krožkih odbojke pridobijo ure za 3. uro ŠVZ, preostali dijaki, ki bodo krožek odbojke obiskovali redno (vsaj 12 ur), pa ure za OIV po lastnem izboru.

Mentor odbojkarskega krožka: Uroš Bizilj